Volný čas
v Mariánských Lázních

Projděte se po kolonádě, vyrazte na lesní stezku po zdejších pramenech, zahrajte si golf nebo se vydejte za kulturou. Možností, jak v Mariánkách trávit čas aktivně, je spousta.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Na místech, kde dneska najdete překrásné parky a významné budovy, se před více než dvě stě lety rozprostíraly lesní pustiny a močály. Tohle opuštěné území měl pod svojí správou klášter v nedalekém městečku Teplá. Byli to právě mniši z tamějšího kláštera, kteří zde jako první objevili slané prameny a začali z nich těžit sůl.
Více info

Kalendář akcí

úterý 11.5
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ MELANCHOLICKÉ
čtvrtek 13.5
ARCHITEKTURA V PRŮBĚHU STOLETÍ ANEB CO NÁM ZBYLO PO PŘEDCÍCH - ZRUŠENO
sobota 15.5
LESNÍ CESTOU ZA POZNÁNÍM I. - ZRUŠENO
pondělí 17.5
FESTIVAL POROZUMĚNÍ 21. ROČNÍK - zrušeno
čtvrtek 20.5
SLAVNÁ MILOSTNÁ SETKÁNÍ
Celý kalendář

Buďte s námi v kontaktu

Čas od času vám pošleme slevu nebo novinku

Golf Tenis Cyklo Nordic Walking Kolonáda Anglické parky Kladská Klášter Teplá Park Boheminium Muzeum Divadlo a koncerty Kino Festivaly a prázdninové akce Mariánské Lázně

Golf

Přímo v Mariánských Lázních se nachází nádherné 18 jamkové hřiště klasického typu. V okolí Mariánek si pak můžete zahrát na dalších pěti hřištích, kterými jsou Golf Kynžvart, Golf Resort Františkovy Lázně (Hazlov), Golf Club Sokolov, Golf Resort Karlovy Vary (Olšová vrata) nebo Golf Resort Cihelny.

S rezervací TeeTime se neváhejte obrátit na naši recepci.

Tenis

Tenisové kluby v Mariánských Lázních nabízejí několik venkovních kurtů s antukou, cvičné hřiště a dvě nafukovací haly, ve kterých si můžete kromě tenisu zahrát také badminton.

Cyklistika

Mariánské Lázně jsou ideální destinací pro cyklovýlety. V okolí města najdete více než 15 cyklotras, které jsou jak pro začátečníky, tak pro zkušené cyklisty. Trasy jsou podle délky od 16 do 50 km a vedou skrz téměř všechny zajímavosti, na které můžete v Karlovarském kraji narazit. Bližší informace o konkrétních trasách vám rádi sdělíme na recepci.

Nordic Walking

Nordic Walking je chůze se speciálními hůlkami, která uvolňuje svalstvo a reguluje zvýšený krevní tlak. Procházkou po městě, krásných anglických parcích nebo lesní stezce si zlepšíte kondičku a vyčistíte hlavu.

Kolonáda

Vychutnat si lázeňskou oplatku při procházce kolonádou, za poslechu zpívající fontány, je dokonalou aktivitou pro strávení odpočinkového odpoledne v Mariánských Lázních. Zpívající fontánu si můžete poslechnout každou lichou hodinu od 7 do 19 hodin. Poslední skladbu si však vychutnáte v doprovodu světelných efektů až v 9 hodin večer.

Anglické parky

Pýchou Mariánských Lázní zůstávají elegantní parky a sady, které na počátku 19. století navrhl Václav Skalník. Tento nadaný architekt vytvořil skutečné mistrovské dílo s botanickou i výtvarnou hodnotou. Vychutnejte si proto chvilku pohody a odpočinku pozorováním čisté přírody.

Kladská

Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny se nacházejí v samém srdci Slavkovského lesa. Nabízí pohled na horské vrchovištní rašeliniště, které později používáme jako samotná rašelinu k léčebným účelům. Přírodní rezervace se rozléhá na 266 hektarech a skládá se z pěti částí, Pateráku, Lysiny, Malého rašeliniště, Husího lesa a Tajgy. Právě Tajgou vede naučná stezka zachycující některé chráněné druhy rostlin a další přírodní bohatství.

Klášter Teplá

Za historií se můžete vydat do nedaleké vesničky Teplá, kde se nachází premonstrátský klášter s největší knihovnou v České republice. Klášter je významným místem pro celé okolí, protože právě jeho opat Karel Kašpar Reitenberger dal podnět k založení lázní, z nichž jsou dnes krásné Mariánské Lázně.

Park Boheminium

Máte rádi české kulturní památky? V Boheminium parku v Mariánských Lázních uvidíte ty nejzajímavější pěkně pohromadě. Na příjemné procházce parkem potkáte 75 různých miniatur toho nejlepšího, co v České republice můžete vidět. Prohlédněte si zblízka třeba hrad Karlštejn, Loket, nebo Bezděz, zámek Hluboká nad Vltavou, Krumlov a nebo katedrálu svatého Bartoloměje.

Muzeum

Nejstarší dochovaný dům v Mariánských Lázních, ve kterém v roce 1823 žil Johann Wolfgang von Goethe, dnes slouží jako městské muzeum. Muzeum se nachází nad kolonádou a kromě pondělí jej můžete navštívit každý den od 9:30 do 18 hodin. Stálá expozice představuje historii Mariánských Lázních, význam vědy balneologie, nebo geologický vývoj a přírodu regionu. K muzeu patří také geologický park, který se rozléhá přímo nad naším hotelem.

Divadlo a koncerty

Městské divadlo s historií dlouhou téměř sto padesát let patří k nejstarším kulturním památkám v Mariánských Lázních. Přestože divadlo nemá vlastní herecký soubor, můžete se těšit na pravidelná představení nebo koncerty hrané divadelními soubory, herci a také hudebníky z celé České republiky.

Kino

Filmoví fanoušci si můžou zpříjemnit večer v Mariánských Lázních návštěvou místního kina Slavia, které se nachází v centru města, kousek od hlavní třídy.

Festivaly a pravidelné akce

Zahájení lázeňské sezony je tradiční společenská akce pořádaná každý druhý víkend v květnu na počest znovuotevření lázeňské sezony. Součástí oslav bývá mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie, slavnostní koncert a doprovodný hudební a taneční program, na němž se podílejí studenti umělecké školy Fryderika Chopina s místním dechovým orchestrem.

Ke kulturnímu dění v Mariánských Lázních již desítky let neodmyslitelně patří také mezinárodně uznávaný hudební Festival Fryderyka Chopina. Tento věhlasný festival, přivádějící do Mariánských Lázní každým rokem mnoho významných interpretů a dirigentů z celého světa, je jedním z největších kulturních svátků v České republice.

Mezi další významné akce patří oslava osvobození po druhé světové válce americkou armádou.

Pivní lázeňské slavnosti každoročně pořádá hudební klub Na Rampě s podporou města Mariánské Lázně. O hudební program se starají místní i přespolní kapely.

Mariánské Lázně

Na místech, kde dneska najdete překrásné parky a významné budovy, se před více než dvě stě lety rozprostíraly lesní pustiny a močály. Tohle opuštěné území měl pod svojí správou klášter v nedalekém městečku Teplá. Byli to právě mniši z tamějšího kláštera, kteří zde jako první objevili slané prameny a začali z nich těžit sůl. Díky jejímu prodeji kolovaly kolem účinků zdejších vod zvěsti, které brzy přilákaly první nemocné. Velký zájem přiměl klášterní představitele k vyčištění pramenů a jejich zpřístupnění veřejnosti. Místní obyvatelé však pramenům příliš nedůvěřovali a tak první pokus o založení lázní nevyšel.

Povedlo se to až v roce 1779, kdy klášterní lékař Jan Josef Nehr o jejich léčivých účincích přesvědčil tepelského opata Karla Kašpara Reitenbergera. K dalšímu rozvoji lázní pak v 19. století přispěl rozšířením výstavby lázeňských budov a pavilonů sám K. K. Reitenberger a také nadaný zahradní architekt Václav Skalník. Právě on provedl rozsáhle terénní úpravy a navrhl parky, které jsou dnes vedle našich minerálních pramenů pýchou Mariánských Lázní.

close